تاریخ انتشار:1399/10/01 15:19 تعداد بازدید:671

کیف بیمارستان برای زایمان

کیف بیمارستان برای زایمانکیف بیمارستان

بالاخره پس از 9 ماه انتظار به پایان رسیده و وقت آن رسیده تا دلبندتان را در آغوش بگیرید. با نزدیک شدن به روزهای پایانی و وقت موعود باید کمی بیشتر خود را آماده کنید تا در لحظه بتوانید تصمیم درست را بگیرید. بسیاری از مادران باردار قبل از زمان موعود به خاطر اشتیاقی که دارند از هفته ها قبل ساک نوزاد را حاضر می کنند و در این میان هستند مادران عزیزی که با صبر و حوصله زیادی که دارند تصور می کنند فرصت بسیار است و می توانند جمع کردن ساک نوزاد را به روزهای پایانی موکول کنند. جالب است بدانید خیلی از خانوم هایی که نوبت سزارین داشتند به ناگاه درد زایمان را تجربه کرده و کودک به صورت زایمان طبیعی به دنیا آمده و ساک نوزاد از قبل بسته نشده بوده. مهم این است که بدانید چه مواردی ضروری است و چه مواردی ضروری نیست... برای اینکه در نهایت مطمئن شوید که چیزی را از قلم ننداخته اید با ماما همراه خود مشورت کنید.

پس اگر در ماه هشتم بارداری هستید همین الان دست به کار بشید و همراه ما وسایل خود و کوچولوتون و حاضر کنید و داخل ماشین یا نزدیک درب منزل بگذارید.در هفته 36 و 37 بارداری بهترین زمان برای جمع کردن وسایل مورد نیاز است.مخصوصا اگر مادر یک دوقلو هستید... در هنگام جمع کردن وسایل نوزاد اقلام مورد نیاز مادر را فراموش نکنید. بسته به زایمان طبیعی و یا سزارین اقلام مورد نیاز متفاوت خواهند بود اما ما در ادامه وسایلی که هر دو گروه باید به همراه داشته باشند را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت در ادامه همراه ما باشید:

همچنین بخوانید : علائم خطر در بارداری

کیف مدارک

مدارک بیمارستان شامل دفترچه بیمه، سوابق پزشکی و آزمایشگاهی، شناسنامه و هرگونه کارت پزشکی مادر را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی به مدارک دسترسی داشته باشید. بعضی مراکز برای اطلاعات نوزاد به مدارک شناسائی پدر نیز نیاز دارند.

لباس راحت مناسب

ممکن است در بیمارستان کمی بیشتر از حد انتظار شما پروسه زایمان طولانی شود. یک دست لباس مناسسب و راحت همراه خود داشته باشید. دمپایی راحت و یک جفت جوراب گرم می تواند کمک بزرگی باشد تا اگر در حین زایمان پاهای شما سرد شد بتوانید با جوراب پاهای خود را کمی گرم کنید. شیردهی را فراموش نکنید و لباسی را همراه داشته باشید که ترجیحا جلو باز باشد. چند لباس زیر راحت به همراه داشته باشید. ترجیحا گشاد باشند تا بر روی پد بهداشتی بتوانید بپوشید. ممکن است خونریزی شما یک الی دو روز ادامه داشته باشد و شما نیاز داشته باشید تا هر یک ساعت پد خود را تعویض کنید.

کفش مناسب

کفش های کشویی به همراه داشته باشید. ممکن است  بر اثر باردرای پاهایتان همچنان متورم باشند که توصیه می کنیم کفش راحت و دمپایی مناسب به همراه داشته باشید.

مرطوب کننده ها

در حین زایمان های طبیعی بسیار پیش آمده مادران بارداری که لب هایشان خشک و یا کمی تیره شوند با داشتن مرهم لب می توانید لب هایتان را مرطوب نگه دارید. از طرفی داشتن لوازم آرایش سبک و وسایل بهداشتی مانند مرطوب کننده ها بسیار به کمک شما خواهند آمد.

لوسیون بدن یا روغن ماساژ

ممکن است در حین زایمان طبیعی نیاز به ماساژ داشته باشید. مقداری لوسیون یا روغن ماساژ را به همراه خود داشته باشید.

بالش راحت

درست است که در بیمارستان بالش وجود دارد اما اگر جزو افرادی هستید که به بالش حساس هستید و تنها با بالش خودتان می توانید استراحت داشته باشید و کمی بخوابید پیشنهاد می کنیم بالش خود را به همراه داشته باشید.

اگر برای شیردهی به کمک بالش برای قرار دادن زیر دست یا زیر شانه هایتان احتیاج دارید بالش مخصوص شیردهی را به همراه داشته باشید.

سرویس بهداشتی

شامل دستمال توالت، دستمال کاغذی، شانه، مسواک، خمیر دندان، گیره مو را فراموش نکنید و چند کیسه بزرگ پلاستیکی تا لباس های کثیف خود را در آن قرار دهید. اگر از لنز استفاده می کنید جای لنز و مایع مخصوص را فراموش نکنید و یا اگر عینک دارید آن را به همراه خود در ساک داشته باشید.

شارژر موبایل

اگر جزو افرادی هستید که نمی توانید از گوشی خود دل بکنید و بخواهید پس از زایمان با عزیزانتان در ارتباط باشید زمان زیادی گوشی شما روشن خواهد بود برای جلوگیری از خاموش شدن شارژر موبایل هایتان را فراموش نکنید. اطمینان حاصل کنید که حافظه گوشی شما به اندازه فضا دارد.

در بعضی از اتاق های بیمارستان ممکن است پریز برق با شما و تخت فاصله داشته باشد پس به همراه داشتن یک شارژر بلند و یا پاوربانک می تواند کمک شایانی برای شما باشد.

میان وعده غذایی

با تیم پزشکی خود مشورت کنید و اگر فکر می کنید جزو افرادی هستید که پس از زایمان هم ممکن است مدتی در بیمارستان باشید میان وعده های غذایی که دوست دارید را در بسته بندی های کوچک آماده داشته باشید. حتی اگر خودتان هم مصرف نکنید همراه های شما زمانی که در سالن انتظار هستندمی توانند از آن استفاده کنند

لباس مناسب مخصوص نوزاد

چند دست لباس مناسب برای نوزادتان به همراه داشته باشید.ترجیحا در دو سایز، شما نمی دانید سایز دلبندتان چقدر است! اغلب نوزادان در بدو تولد احساس سرما دارند پس جوراب و دستکش و کلاه فراموشتان نشود. پوشک نوزادی را به همراه داشته باشید. پتو نوزادی و چند ملافه درون ساک قرار دهید.

بدیهی است که بیمارستان ها اغلب این موارد را دارند اما هستند بسیاری از مادران باردار که تمایل ندارند از وسایل بیمارستان استفاده کنند پس چک کنید که همه این لوازم را به همراه خود دارید.

حوله مناسب

تجربه ثابت کرده حوله های بیمارستانی بر خلاف حوله های هتل ها بسیار کوچک، زبر و نازک هستند. ممکن است پس از زایمان بتوانید یک دوش کوچک بگیرید بنابراین یک حوله به همراه داشته باشید.

شیر خشک

اگر نمیخواهید دلبندتان از شیر مادر تغذیه کند یک الی دو نمونه شیر خشک مناسب همراه خود داشته باشید. اگرچه بیمارستان به شما چند نمونه معرفی می کند اما اگر از قبل با پزشک خود مشورت کرده اید وتصمیم خود را گرفته اید اقدام به تهیه شیر خشک کنید.

پد بهداشتی

پد بهداشتی مخصوص مادر و پوشک نوزادی مخصوص شماره صفر. درست است که این اقلام را می توانید از بیمارستان نیز تهیه کنید اما اگر از قبل اقدام به خرید کرده اید همراه خود داشته باشید.


کیف بیمارستان

علاوه بر مواردی که ذکر شد از تجربه چند مادر استفاده خواهیم کرد تا ببینیم به غیر از این موراد چه وسایلی را در بیمارستان همراه خود داشتند که برایشان کاربردی بوده است:

کرم نوک پستان

بسیاری از مادران در هنگام شیردهی اولیه احساس می کنند نوک سینه هایشان نازک شده و احساس سوزش شدید دارند و تمایل دارند تا نوک سینه هایشان را کمی چرب کنند. اگر جزو افرادی هستید که پوست حساس دارند کرم مخصوص خود را به همراه داشته باشید.

دستمال رطوب

ایده بسیار خوبی است که در بسیاری موارد فراموش می شود. ممکن است بر اثر سزارین نتوانید از تخت پایین بیایید و دوست داشته باشید یک پاک کننده صورت به همراه داشته باشید.

موسیقی

اگر جزو افرادی هستید که با گوش دادن به موسیقی می توانید آرامش بیشتری کسب کنید یک فایل از آهنگ هایی که با آن ها حس خوبی دارید را به همراه خود داشته باشید. هستند خانوم هایی که ترجیح می دهند پس از زایمان از سکوت حاکم در فضا لذت ببرند.

لباس زیر

اگر فکر می کنید با استفاده از پد بهداشتی به لباس زیر مناسب خود احتیاج دارید آن را همراه خود داشته باشید. بعضی از افراد دوست دارند لباس زیر سفت داشته باشند تا پد تکان چندانی نداشته باشد و در مقابل هستند افرادی که تمایل دارند لباس زیر راحت و گشاد بپوشند. بسته به نیازتان چند دست همراه خود داشته باشید.

ساک اضافی

یک ساک اضافی داشته باشید تا هر آنچه که باید به خانه ببرید تا شسته شوند را درونش قرار دهید و به راحتی جابجا کنید.


کیف بیمارستان

و در پایانی اگر در شهر دیگری سکونت دارید و از خانواده دور هستید کمی غذای خانگی از قبل آماده کنید تا فردای روز زایمان که می توانید غذا بخورید از غذای خانگی تغذیه کنید. همان طور که می دانید غذای بیمارستان ها کیفیت چندانی ندارند. و نکته آخر اینکه در این شرایط با خود مجله و وسایل سرگرمی به همراه داشته باشید تا اگر مجبور هستید تنها در بیمارستان بمانید ساعت ها برایتان سخت نگذرد

به امید یک زایمان دلنشین برای شما

الهام بهرامی

به طور اتفاقی وارد فضای وب شدم و با انجام کارها به صورت دورکاری، علاقه بیشتری به کارم پیدا کردم برای بهتر شدن و رسیدن به اهدافم تمام تلاشم را خواهم کرد
امتیاز شما به این مطلب
امتیاز 5 از 1 رای
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام تماس از طریق واتس آپ
یک ماما
Yek mama online mama