مامای همراه

از آنجایی که امروزه مامای همراه می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای افرادی که بارداری اول را می‌گذرانند و یا افرادی که بارداری های پر خطری دارند از واجبات است. داشتن یک ماما همراه می‌تواند قوت قلبی باشد و با دیدن هرگونه علائم یا نشانه بتوان آن را با ماما در میان گذاشت.

در طول دوران بارداری ماما همراه هم مراقب مادر است و هم مراقب کودک و از این نظر تا حد زیادی سبب کاهش استرس های ناشی از دوران بارداری می‌شود.

مامای همراه کیست؟

مامای  همراه (DOULA) فردی است که از ابتدای بارداری توسط خود مادر انتخاب می شود و تا بعد از زایمان وظیفه آموزش،آگاهی و حمایت روحی مادر را برعهده دارد.

استانداردهای مامای همراه:
-    داشتن گواهی گذراندن دوره های آموزشی 60 ساعته آمادگی برای زایمان و روشهای کاهش درد
-    مامایی که به عنوان همراه مادر انتخاب می شود باید در همه ساعات در دسترس و در زمان زایمان در اتاق زایمان حضور داشته باشد و تا 2 ساعت بعد از زایمان کنار در مادر باشد
-    مامای همراه نمی تواند عامل زایمان باشد و تنها حمایت فیزیکی و روحی و روانی مادران را برعهده دارد.

شرح وظایف:
-شرکت در کلاسهای آمادگی برای زایمان همراه با مادر
-مراجعه به منزل تا به مادر در انجام حرکات ورزشی و آمادگی برای زایمان کمک کند
-حضوردر اتاق زایمان بیمارستان
-استفاده از انواع روشهای غیر دارویی کاهش درد هنگام زایمان مانند ماساژ، تکنیکهای تنفس ، طب فشاری و غیره
-کمک به مادر درخصوص مراقبت از نوزاد و شیردهی
علاوه بر مادرانی که زایمان طبیعی انجام می دهند ، مادرانی که برای زایمان از سزارین استفاده می کنند نیز می توانند از خدمات مشاوره ای و چکاپ ها و مراقبت های پس از زایمان استفاده کنند.

به بیانی دیگر مامای همراه مامای همراه کسی است که روش های کاهش درد و دوره آمادگی برای زایمان را گذرانده است. مامای همراه همیشه پاسخگوی مشکلات و سوال های مادر است. همچنین می تواند با مادر در کلاس های ورزشی و کلاس های آمادگی برای زایمان همراه باشد یا در منزل به مادر کمک کند تا حرکات ورزشی برای زایمان راحت تر را درست انجام دهد. همچنین مامای همراه از نظر روانی می تواند به او کمک کند . او پیش از زایمان در بیمارستان حضور دارد و به او برای کاهش درد و داشتن آرامش کمک می کند. اگر بیمارستان اجازه دهد می تواند در اتاق زایمان نیز حضور داشته باشد ولی اجازه دخالت در زایمان را ندارد. او در دوران پس از زایمان به مادر برای شیردهی و مراقبت از نوزاد کمک می کند.

برای درخواست مامای همراه اینجا را کلیک کنید و وارد صفحه شوید و فرم رزرو را پر کنید تا پشتیبانی در اسرع وقت برایتان هماهنگی لازم را به عمل آورد.


تماس با ما
تماس از طریق تلگرام تماس از طریق واتس آپ
یک ماما
Yek mama online mama